Kolejne inwestycje w Kochłowicach – Prologis Ruda

Aktualizacja – 2019-09-25

Z informacji dostępnych na stronie Prologis wynika, że zmienił się układ i wielkość planowanych budynków magazynowych. Obecnie planowana powierzchnia to ponad 124 tys. m2, a nie, jak pierwotnie podano, 75 tys. m2. Układ budynków prezentuje się następująco:

Aktualizacja – 2019-03-26

W ostatnim czasie można było zauważyć wzmożoną aktywność w rejonie dawnego boiska Rugby. Szczególnie widoczne są wycinki drzew…

I już wiadomo.

Firma Prologis, która jest właścicielem terenu zaczyna realizować swoją inwestycję. Firma planuje zbudować hale magazynowe o łącznej powierzchni prawie 75 tys. m2. Oferta pojawiła się jako strona internetowa Prologis Ruda. Swoją drogą świetna panorama 360 na naszą dzielnicę.

Więcej można zobaczyć TUTAJ.

Lokalizacja budynków – źródło: https://magazyny.online/centrum-logistyczne/prologis-park-ruda-slaska-ruda-slaska-2316
Obszar do zagospodarowania
Plan zagospodarowania –
źródło: https://magazyny.online/centrum-logistyczne/prologis-park-ruda-slaska-ruda-slaska-2316

AdŁ

Oceń wpis BeznadziejnySłabyPrzeciętnyDobryRewelacyjny (ilość ocen: 5, średnia ocena: 2,20 z 5)
Loading...

13 thoughts on “Kolejne inwestycje w Kochłowicach – Prologis Ruda

 • Mieszkam w pobliżu, wczoraj tam byłem i żal patrzeć, co zrobiono z tym zielonym niegdyś terenem. To było miejsce, gdzie wielu mieszkańców mogło realizować swoje pasje, chodziło na spacery, biegało, jeździło na rowerach a nawet ktoś startował motolotnią. Rodzice z dziećmi puszczali latawce, samoloty RC, drony. Fajny rekreacyjny teren. A teraz co? Hale na ileś tysięcy metrów i betonowa pustynia. Już nie pytam jak ruch tirów zakłóci płynny przejazd przez Kochłowice i przejazd przez ul. Oświęcimską. Zysk z przedsięwzięcia będzie tylko dla firmy, która zarobi na tym kasę ale najbardziej stracą okoliczni mieszkańcy i przyroda. Ile to razy obserwowałem tam zające, dziki a nawet sarny. Dla mnie to zwykła dewastacja!

  • Argumenty, które Pan podał są w większości prawdziwe, ale trzeba też zdawać sobie sprawę z innych faktów, takich jak kilkaset nowych miejsc pracy i zagospodarowanie terenu, który oprócz przyrody był też terenem silnie zdegradowanym, zaśmieconym, a resztki infrastruktury zniszczone i bez perspektyw na jakiekolwiek odtworzenie. Podatki od nieruchomości oczywiście trafią do miejskiej kasy, ale dopiero po 10 latach od uruchomienia, bo taka jest uchwała dla takich dużych inwestycji. Jeżeli uważa Pan, że to dewastacja i lepsze dla dzielnicy, mieszkańców i miasta byłoby pozostawienie terenu takim, jakim był, to ja się zdecydowanie z Panem nie zgadzam.

 • Nie wiem czy to takie miłe mieć ogródek z widokiem na hale magazynowe. A było tak cicho i spokojnie, a przede wszystkim zielono dookoła, było, bo już nie będzie.. 🙁

  • Z pewnością to nie będzie miłe. Rozumiem ten żal – ogródki działkowe w tym miejscu stracą na uroku…

 • A co ze znajdującymi się na tym terenie schronami OWŚ? Przecież to są zabytki.

   • Taaa, wasz konserwator zgodził się na wyburzenie trzech zabytkowych schronów bojowych. Takiego macie konserwatora. I to w 80 tą rocznicę wybuchu wojny chce zniszczyć schrony, które broniły Polski przed niemieckim najeźdźcą. WSTYD i HAŃBA.

   • Tak… zgodził się… 10 lat temu… Same schrony tylko stały, nikt się w nich nigdy nie bronił, ale zgadzam się, że to poważne zaniedbanie. Ja winię za to społeczność i władze z czasów komuny.

   • No to k***a zadbał obraz jak na księżycu zapraszam zobaczyc co tu się dzieje

 • Niech wyrżną wszystko w pień i niedługo na spacery będzie trzeba jeździć, nie chodzić. Już nawet nie wspominając o tym, że z tego smrodu się wszyscy podusimy… 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.