Mural na rynku – możemy sami

Rafał Wypior już wiele razy pokazał, że z silnym wsparciem mieszkańców można zrobić fajne rzeczy w mieście. Także te, na które potrzebne są pieniądze. Na szczególną uwagę zasługuje wykorzystanie tzw. „crowdsourcingu” przez internet. Takie inicjatywy jak Jadłodzielnia, czy iluminacja choinki na rynku mogły zakończyć się sukcesem właśnie dzięki wsparciu finansowemu przez serwis zrzutka.pl.

Ostatnio Rafał wyszedł z kolejną ciekawą inicjatywą. Dzięki jego determinacji, zgodzie właściciela prywatnej posesji na rynku oraz deklaracji znanego miejskiego twórcy na kochłowickim rynku z dużym prawdopodobieństwem powstanie pierwszy prawdziwy mural. Stworzy go „pro publico bono” Franek Mysza. Jego prace, a szczególnie charakterystyczną postać myszy możecie zobaczyć na zaniedbanych murach w wielu polskich miastach.

Mural w Kochłowicach ma ozdobić mur ogrodzeniowy przy skrzyżowaniu ul. Oświęcimskiej i Piłsudskiego. Murek jest dość długi – ponad 30 metrów, a więc gotowe dzieło może robić spore wrażenie (tutaj zdjęcie miejsca, o którym mowa). Będzie też dość dużo kosztować, dlatego jest to jak dotąd największa zrzutka prowadzona na rzecz społeczności Kochłowic. Kwota potrzebna na wykonanie muralu to 2000 zł. Sporo, ale z uwagi na fakt, że po 3 dniach zebrano już 25% kwoty, można mieć nadzieję, że mieszkańcy szybko zbiorą pełną kwotę. Zapraszam do wpierania tego projektu TUTAJ.

A jeśli masz wątpliwości, czy chcesz się dorzucić, to zdradzę, że tematyką muralu będzie natura, którą możemy obserwować w najpiękniejszych zakątkach Kochłowic. Dodatkowo pomysłodawcy zapytają mieszkańców o ich preferencje dotyczące projektu, zanim wybrana zostanie ostateczna wersja. Informację o tym, gdzie możecie zgłosić swoją opinię, tak by mieć wpływ na wygląd rynku umieszczę na Facebooku, ale prześlę też prosto na maila, jeśli tylko zgodzisz się wpisać na listę mailingową Moich Kochłowic – formularz znajdziesz TUTAJ.

Jeszcze raz zachęcam Cię do wsparcia projektu muralu na kochłowickim rynku. Link do zrzutki – https://zrzutka.pl/z/FUjw

AdŁ

Oceń wpis BeznadziejnySłabyPrzeciętnyDobryRewelacyjny (ilość ocen: 1, średnia ocena: 1,00 z 5)
Loading...

2 thoughts on “Mural na rynku – możemy sami

  • Na zrzutce widze, ze zbiorka zakończona 14 kwietnia, zebrano 1470 PLN z 2000. Wiesz co dalej? Muralu nie ma, calosci kwoty nie zebrano. Dzieki za info

  • Na zrzutce widze, ze zbiorka zakończona 14 kwietnia, zebrano 1470 PLN z 2000. Wiesz co dalej? Muralu nie ma, calosci kwoty nie zebrano. Dzieki za info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.